Kurumsal

Elzem Eğitim Kurumu olarak misyonumuz VIP kalitesinde eğitimi sadece yüksek gelir grubuna değil daha geniş kitlelere yaşatabilmektir. Bu amaçla yola çıkarken hem öğretmen kadromuzun kalitesini en üst seviyede kurmayı, hem de yüksek kar marjıyla çalışmadan makul ücretlerle bu hizmeti velilerimize sunabilmeyi hedefledik. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmaların sonucunda; öğrencilerimizin göstermiş olduğu yüksek başarı kadro kalitemizin ispatı olurken velilerimizin gelir seviyesinin geniş bir yelpazede olması da her kesime hitap edebildiğimizin göstergesidir.

Bir diğer önemsediğimiz nokta da gerçek anlamda VIP bir eğitim olanağı sağlamak. Gelişen yaşam koşulları neticesinde artık çocuklarımız istedikleri birçok şeye geçmişten çok daha kolay ulaşabiliyorlar. Toplumumuzda çocuğun aile içerisindeki yeri değişti ve çoğu karar çocuk merkezli olarak alınıyor. Bu yaklaşım çocukların eğitimine de sirayet ettiği için öğrenciler artık sınıf ortamlarından değil de bireysel veya daha küçük gruplarla yapılan derslerden daha çok verim alıyorlar. Hal böyle olunca eğitimde de kişiye özel bir yaklaşım ELZEM duruma gelmiş oluyor.

Bu sebeple kurumumuzda sınıf kavramı yok 3 veya maksimum 4 kişiden oluşan gruplar vardır. Bizim ders maliyetlerimizi çok artırmış olsa bile hedefimiz maksimum verimlilik olduğu için kurumumuzda herhangi bir grupta beşinci kişi yer alamaz.

Kişiye özel eğitim denilince tabii ki bireysel eğitim danışmanlığı da olmadan olmaz. Kurumumuzda her öğrencinin bir eğitim danışmanı vardır. Bu kişi, öğrencinin başarısına engel olacak olumsuzluklardan arınması ve işlevsel bir çalışma programının yapılması amaçlanarak rutin olarak öğrencilerle bire bir görüşme yapmaktadır. Danışmanlarımız öğrencinin ailesiyle sürekli irtibat halinde olduğu gibi tüm öğretmenleriyle de haftalık görüşme yaparak onların ders içi durumlarının bilgisini düzenli olarak alıyorlar. Akademik başarı takip analizleriyle de gelişimleri gözlem altında tutarak öğrencilerimizle yakın ve etkin bir temas içerisinde bulunurlar.

Böylelikle başarıyı oluşturan unsurlar; öğrenci, veli, öğretmen ve eğitim kurumu ayaklarının tamamı tek bir merkezden organize bir şekilde yönetilmektedir.

Ayrıca kurum olarak en önemli misyonumuz topluma donanımlı olduğu kadar karakterli bireyler yetiştirmektir. Bunu gerçekleştirmek için eğitimi komple düşünerek bizimle olan öğrencileri sadece akademik kariyer veya ders başarısı açısından değil her yönden geliştirmeyi ilke edinen zihniyete sahibiz. Bu maksatla onları bilinçlendirmek adına seminerler düzenlemeyi bazı sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek farkındalıklarını artırmayı da hedefliyoruz.

Elzemvip - Sitenin Tüm Hakları Saklıdır.